Dlaczego polecamy grę w golfa w ramach Wakacyjnej Akademii Golfa?

„Najprostsza odpowiedź brzmi: bo to łatwy sport. Piłeczka leży na trawie, dołek jest nieruchomy. Trzeba tylko wykonać odpowiedni zamach…

Poza tym golf to sport dla każdego. Przekrój wiekowy golfistów waha się od 5 do 95 lat. Nic dziwnego, bo golf to sport niewymagający żelaznej kondycji fizycznej czy wyjątkowej tężyzny. Ważna jest w nim precyzja i technika. 

W dodatku wiadomo, ze ćwiczenia ogólnorozwojowe w formie rozgrzewki i zajęcia gry w golfa przyczyniają się do Residences poprawy siły mięśniowej mięśni posturalnych, co powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia wad postawy. Cordon Gra w 21.07. golfa w sposób fizjologiczny rozwija cechy motoryczne zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Golf kształtuje wholesale nba jerseys równowagę i koordynację ruchową.

Profilaktyka jest wielokrotnie tańsza od leczenia. Grajmy zatem w golfa w nadziei, ze poprawi się nie tylko nasza kondycja, ale i nasz kręgosłup zmęczony krzywym siedzeniem   za biurkiem, przed komputerem, będzie zdrowszy. Potraktujmy sport jako alternatywę dla spędzania czasu przy komputerze i TV.

Cechą charakterystyczną jest też to, że golf jest to „dystyngowana” gra wymagająca określonych zachowań zwianych z Etykietą Golfa. Wymaga uprzejmości i dyscypliny, elegancji i uporu, porządku i troski o współuczestników gry, dbałości o przyrodę i umiaru w samoocenie. Daje możliwość postępu w grze, aż do późnej starości.

Okazuje się, że golf to nie tylko uderzanie piłeczki kijem, ale także złożony proces kształtowania osobowości młodego gracza. Gra w golfa nie tylko zmusza dziecko do myślenia, ale także uczy podstawowych wartości, jak żaden inny sport – cierpliwości, punktualności, szacunku. Podczas gry w golfa dziecko rozwija się fizycznie, ale także mentalnie – golf to przede wszystkim gra z własną psychiką, która przecież kształtowana jest na długie lata.

Co młody gracz zyskuje grając w golfa?

Przede wszystkim golf wymaga od gracza grzeczności wobec pozostałych zawodników, jak i komunikowania się z nimi z dużą dozą szacunku. Dziecko podając rękę przeciwnikowi po zakończonej rozgrywce (wymaga tego etykieta młodego gracza) powiela pewne schematy, które pozostawiają ślad w jego kształtującej się psychice. Co więcej, każdy z zawodników biorących udział w turniejach juniorów powinien wykazywać się świadomością sportowej postawy, która przejawia się w grze z poszanowaniem pozostałych graczy.

Kolejną lekcją dla młodego człowieka jest punktualność. Jeżeli czas na tee ustalony został na 9:00, gracz powinien tam być już o 8:55. W przypadku choćby najmniejszego spóźnienia, zawodnik jest automatycznie dyskwalifikowany. Wyrobienie w młodym człowieku nawyku bycia na czas, z pewnością przełoży się na inne sfery życia.

Istota bezpieczeństwa na polu golfowym, to kolejny element składający się na grę w golfa. Podczas gry zawodnik powinien zachować szczególną ostrożność kierując się bezpieczeństwem swoim oraz pozostałych graczy. Dzięki tej Have zasadzie, dziecko zyskuje świadomość tego, czym jest bezpieczeństwo i dlaczego odgrywa tak ważną rolę w życiu.

Jeżeli nasze dziecko jest nadpobudliwe, a koncentracja nie jest jego mocna stroną, gra w golfa może to zmienić. Golf wymaga od gracza umiejętności koncentracji i wyciszenia, które niezbędne są ku temu, aby osiągnąć dobry wynik na polu golfowym. Jeżeli dziecko regularnie gra w golfa, szybko zauważyć można poprawę również w wynikach szkolnych.

Zaradność to cecha, dzięki której dziecko lepiej poradzi sobie w walce z codziennością. Golf zapewni dziecku solidną dawkę główkowania w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań, a także nauczy, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Deszcz, wiatr, przeszkody wodne czy też drzewa będą służyły tu za wyzwania czyhające na młodego zawodnika także w życiu poza golfem.

Każdy zawodnik wie, jak ważna jest pokora podczas gry. W golfie, tak jak i w innych dziedzinach sportu, natychmiastowy sukces zdarza się niezwykle rzadko. Tutaj liczy się “Postaw regularne ćwiczenie, wytrwałość cheap mlb jerseys oraz uważne słuchanie mentora. Niezwykle ważną lekcją dla młodego zawodnika jest uzmysłowienie sobie, że rzadko kiedy można osiągnąć dołek cheap mlb jerseys przy pomocy zaledwie jednego uderzenia. Dzięki wytrwałości i wholesale nfl jerseys zaangażowaniu, dziecko szybko zda sobie sprawę z tego, że jest w stanie pokonać nawet najbardziej wymagającą przeszkodę.

Co ciekawe, golf uczy także szacunku dla osób starszych. Po każdej rozgrywce, młodzi gracze powinni podziękować osobie nadzorującej turniej, a w niektórych przypadkach wręczyć jej nawet / podziękowania pisemne.

Ponadto, gra w golfa przyczynia się również do rozwijania wyobraźni u dziecka, a także zdolności panowania nad własnymi emocjami, czyli mądrości emocjonalnej.

Dzięki ogromnej satysfakcji, jaką daje młodemu zawodnikowi gra w golfa, wszystkie procesy związane cheap nfl jerseys z kształtowaniem się jego osobowości zachodzą samoistnie. Nie należy jednak spodziewać się cudów już po pierwszych zajęciach. Mimo, że wyrabianie u dziecka pewnych nawyków następuje szybciej niż u osób dorosłych, pełne oswojenie się i zakodowanie podstawowych zasad golfowych  wymaga od młodego gracza regularnej gry, zaangażowania oraz samodyscypliny”

Źródło: golf-information.info