Warsztat: Doskonalenie umiejętności terapeutów i nauczycieli

Superwizje dla terapeutów i nauczycieli pracujących metodą            terapii behawioralnej z dziećmi i młodzieżą z autyzmem                          i zaburzeniami pokrewnymi.
Termin superwizji w trakcie ustalania.

Niepubliczne Studium Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  zaprasza na warsztat doskonalący

pn.
Superwizje dla terapeutów i nauczycieli pracujących metodą   terapii behawioralnej z dziećmi i młodzieżą z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi.
cena: 200zł
czas trwania: godz. 9,00-18,00 – 10 godz.
prowadzący: pedagog specjalny, terapeuta i superwizor terapii behawioralnej mgr Ewa Żmich
kurs kierowany do:
psychologów, pedagogów, nauczycieli zespołów integracyjnych, którzy ukończyli III stopniowy kurs w zakresie terapii behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem  i zaburzeniami pokrewnymi.

forma : SUPERWIZJA

termin : październik 2018

w godz.    9,00 – 18,00

 

Cel superwizji:

rozwiązywanie problemów pojawiających się podczas terapii, doskonalenie i rozwijanie nabytych umiejętności .

 

W programie m.in.:

Analiza doświadczeń własnych ( mile widziane nagrania z sesji terapeutycznych lub skrócone opisy podejmowanych działań terapeutycznych,  pojawiających się trudności i pytań do superwizji). Takie materiały mogą w sposób znaczący wzbogacić wartość edukacyjną superwizji.

Ponadto podczas spotkań rozszerzony zostanie temat komunikacji funkcjonalnej i jej rozwijania, planowania działań edukacyjno-terapeutycznych związanych m.in z problemami samodzielności  młodzieży z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi.